Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Gruzja - półkolonie letnie 2019

W najbliższe wakacje, wzorem ubiegłych lat, chcemy zorganizować półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Gruzji.


W sierpniu 2019 trzy grupy wolontariuszy wyjadą do Ianeti, Nikozi i Shavshvebi. Każda z tych miejscowości charakteryzuje się usytuowaniem w trudno dostępnych, peryferyjnych regionach Gruzji, słabą infrastrukturą, brakiem jakiejkolwiek oferty kulturalnej dla dzieci i młodzieży, a także skomplikowaną sytuacją społeczno-kulturową. Zamieszkiwane są przez uchodźców wewnętrznych przesiedlonych z Osetii Południowej po wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008 r. (Nikozi, Shavshvebi) oraz Meschetyńców (Ianeti), których rodziny zostały zmuszone do opuszczenia południowych obszarów Gruzji na skutek stalinowskich deportacji w 1944 r.

Wolontariusze z Polski, przy współpracy z lokalnymi liderami, przeprowadzą ciekawe zajęcia edukacyjne, zorganizują wydarzenia kulturalne i animacje dla najuboższych dzieci i młodzieży, mieszkańców wyżej wspomnianych miejscowości.

Organizacja (równolegle) trzech półkolonii w trzech miejscowościach to koszt ok. 15 tys. zł.

W tej kwocie mieszczą się następujące wydatki:

  • Koszty podróży wolontariuszy
  • Ubezpieczenie wolontariuszy
  • Podróże lokalne (przejazdy do i z miejscowości, w których odbędą się półkolonie)
  • Zakup materiałów plastycznych, animacyjnych i edukacyjnych do prowadzenia zajęć
  • Organizacja wycieczki dla uczestników półkolonii w Ianeti
  • Poczęstunek dla uczestników półkolonii.

Doświadczenia wyniesione dzięki organizacji tego typu inicjatyw  w przeszłości (Zoti, Duisi, 2017; Zoti, Duisi, Ianeti, 2018), pokazało, jak bardzo nasza obecność i proponowane zajęcia oraz warsztaty są potrzebne i ważne dla młodych Gruzinów i dla ich rodziców. Stwarzanie możliwości spotkania i wspólnych działań pozytywnie wpływa na integrację lokalnych wspólnot, a przede wszystkim inspiruje do samodzielnego podejmowania inicjatyw na rzecz społeczeństwa gruzińskiego.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie organizacji półkolonii letnich w trzech miejscowościach w Gruzji w sierpniu 2019 roku.

Jak można pomóc?

1. Wesprzyj organizację tegorocznych półkolonii w Gruzji przelewając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Solidarności Globalnej

Nr konta: 36 1240 1503 1111 0010 1529 8952

Bank Pekao SA Odział w Lublinie V

Tytuł przelewu: Gruzja - półkolonie 2019

2. Prześlij tę wiadomość do znajomych, udostępnij w mediach społecznościowych – niech więcej osób dowie się o planowanej inicjatywie.

Last Updated (Tuesday, 04 June 2019 10:21)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator