Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Uszyć rzeczywistość

W czasach, kiedy za człowieka wszystko robią maszyny, projektowanie i szycie ubrań jest jedną z ostatnich przystani tego, co ludzkie, osobiste i prawdziwe. – Christian Dior

Zaangażowanie i troska, te cechy były widoczne przez cały czas trwania kursu krawieckiego wśród kobiet z Ianeti. W ubiegłym tygodniu pierwsza grupa zakończyła trwający 2 miesiące cykl zajęć krawieckich. Kobiety nauczyły się podstaw szycia i planują dalej rozwijać swoje umiejętności. Część wyrobów przekażą osobom biednym, chorym, starszym ze swojej wioski. Mała szwalnia będzie działać również na zasadzie przedsiębiorstwa, uczestniczki kursu będą sprzedawać stworzone przez siebie ubrania na targu by zapewnić sobie niezależność ekonomiczną. Szwalnia oraz kurs powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Solidarności Globalnej w oparciu o doświadczenia zdobyte blisko 10 lat temu w obozie dla uchodźców wewnętrznych w Shavshvebi. Działalność, która rozpoczęła się od podarowania jednej maszyny do szycia rozwinęła się w prężnie działającą pracownie, dającą pracę kilku osobom. Mamy nadzieję, że maszyny w Ianeti będą solidną podstawą kolejnego sukcesu.


 

Last Updated (Wednesday, 16 January 2019 15:53)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator