Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Obcokrajowcy o Polakach i Polsce – fotorelacja z eventu

 

Pyszne naleśniki i bigos oraz pobicie na ulicy za kolor skóry – to tylko niektóre skojarzenia z Polską obcokrajowców mieszkających w naszym kraju. Jak mieszka się w Polsce będąc przedstawicielem innej rasy, innej kultury albo będąc mniejszością narodową. Co może zachwycić, a co zasmucić. Czy Polacy są otwarci na innych. Niedzielny wieczór był okazją do refleksji i krytycznego spojrzenia na siebie oczami Nigeryjczyka, Ukrainki, Litwina urodzonego w Polsce oraz obywatela Iranu, który trafił do Polski jako uchodźca. W ramach projektu "Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, odbyło się spotkanie w podlubelskiej Dąbrowicy.

Zapraszamy na fotorelację:

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 06:47)

Read more...

 

SPOTKANIE Z MARCINEM MAMONIEM

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mamoniem,
dziennikarzem i reżyserem filmów dokumentalnych z miejsc objętych konfliktami zbrojnymi
,
autorem książki "Wojna Braci",
które odbędzie się 12 czerwca b.r. o godzinie 20:00
w Domu Spotkania "Caritas" w Dąbrowicy pod Lublinem.

Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu +48 797 341 681.

Spotkanie odbędzie w ramach projektu "Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 06:50)

 

CZY POLSKA JEST DZIŚ BEZPIECZNA?

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z generałem Stanisławem Koziejem, które odbędzie się we wtorek, 30 maja o godzinie 17:00 w Centrum Wolontariatu (ul. Głęboka 17).

Prosimy o potwierdzenie obecności do dn. 29 maja (poniedziałek) do godziny 14:00.

Kontakt:

nr tel.: +48 797 341 681

e – mail:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 07:00)

Read more...

 

AUDYCJE RADIOWE – posłuchaj!

Serwisy radiowe to element realizowanego przez Stowarzyszenie Solidarności Globalnej projektu "Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach serwisów, którym nadaliśmy wspólny tytuł „Horyzonty solidarności” staramy się poruszać ważne kwestie związane z obecną sytuacją na świecie oraz zastanawiać się nad sposobami pozytywnego reagowania na problemy ludzi żyjących w innych krajach. W audycjach relacjonujemy także działania podejmowane przez wolontariuszy naszego stowarzyszenia. Materiały dźwiękowe można znaleźć na kanale YouTube, na naszej stronie w zakładce materiały dźwiękowe (serwisy radiowe ) oraz facebooku (Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG). Zapraszamy do ich odsłuchania.

 

Last Updated (Thursday, 25 May 2017 06:46)

 

KOLOKWIUM SOLIDARNOŚCI GLOBALNEJ

Historia i podstawy solidarności, istota współczesnych konfliktów zbrojnych, zagadnienia związane z wolontariatem, w tym sens i motywacja do pomagania, to główne tematy szkolenia, które odbyło się w dniach 6-7 maja w Domu Spotkania w Dąbrowicy. Wzięły w nim udział osoby zaangażowane w działania Stowarzyszenia Solidarności Globalnej.

Last Updated (Thursday, 25 May 2017 06:50)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj