Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Święta w Kongo - List misjonarki

O wojnach w Afryce nie słyszy się w ogóle lub niewiele. Ludzie może cokolwiek wiedzą o Darfurze, ale w Kongo trwa regularna wojna, a liczba ofiar jest wielokrotnie większa niż w Sudanie.
Często jedynymi, którzy mogą zaświadczyć o prawdzie, są polscy misjonarze. Moim zdaniem fakt, że siostry i księża trwają tam jest po prostu heroizmem. Pokazuje to list s. Mirosławy Leszkowskiej pracującej w Demokratycznej Republice Konga.
Ufamy, że modlitewne wsparcie Polaków może przynieść zbawienne owoce w tej trudnej dla polskich sióstr misji.

Artur Salamon, odpowiedzialny za prowadzoną przez Ruch Maitri przy Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym w Lublinie akcję Adopcji Serca 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 13:48)

Read more...

 

Oblicza demokracji w Ameryce Łacińskiej.

Od 2001 r., Latinobarometro, co roku przeprowadza badania opinii publicznej na kontynencie Ameryki Południowej. Sondaże dotyczą poparcia dla demokracji. System ten w wiekszości krajach, jest jeszcze dość delikatną konstrukcją. Dobrą nowiną jest fakt, że na całym kontynencie zanotowano wzrost gospodarczy w przeciągu ostatnich czterech lat.

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:01)

Read more...

 

BRAZYLIA - NOWY PARTNER KUBY

 Dwu i pół godzinna rozmowa z Fidelem Castro i podpisanie porozumień o współpracy ekonomicznej to efekty wizyty prezydenta Brazylii Luiza Inácio Lula da Silvy na Kubie, która wczoraj dobiegła końca.

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:19)

Read more...

 

ZBLIŻA SIĘ DZIESIĄTA ROCZNICA WIZYTY JANA PAWŁA II NA KUBIE

10 lat minęło - na czele stolicy piotrowej nowy następca, na czele wciąż dzielnie tworzącej socjalizm Kuby również zmiany. Co się zmieniło po spotkaniu, któremu tak bacznie przyglądał się świat, które miało przynieść długo oczekiwane zmiany? Jak wygląda dzisiejsza Kuba? Czy otworzyła się na świat, a świat na nią? Co zmieniła wizyta Jana Pawła II?

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:09)

Read more...

 

Czy w Kenii istnieje demokracja? Sytuacja po wyborach

Trwające w Kenii napięcia po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, które odbyły się 27 grudnia 2007 roku, nie były pierwszymi w historii tego kraju. W trakcie poprzednich wyborów, szczególnie w latach 1992, 1997, 2002, dochodziło również do gwałtownych protestów, wywołanych nie zawsze demokratycznym przebiegiem wyborów, a także oburzeniem zwolenników przegranego w wyborach kandydata.

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj